فرمانداری نایین
خانه
1397/04/03 توسط معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان شد:اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار جهت قنوات و رفع مشکلات  روستاهای شهرستان نایین
توسط معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان شد:اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار جهت قنوات و رفع مشکلات روستاهای شهرستان نایین

جلسه شورای اداری شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه نایین ، دکتر سید ابوالفضل رضوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور،  عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، دکتر طباطبایی نایینی معاونت محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ،مهندس مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، ایزدی مدیر کل امنیتی ،انتظامی استانداری ، انصاری مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری ،مهندس غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و فرمانداران شهرستان های اصفهان ، نایین، نطنز و خور و بیابانک ،مسئولین شهرستان ،شهرداران ،دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا برگزار گردید.

ان شاءالله که حضور مسئولین در این شهرستان سبب خیر و برکت گردد و اساس و زیر بنای اقتصادی این شهرستان روان گردد و میدان برای کار ، سرمایه گذاری ، تولید و اشتغال باز گردد

حجت الاسلام والمسلمین سجادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه نایین در این جلسه عنوان نمود : امیدواریم جلسه شورای اداری که در بالاترین درجه و با شرکت مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی برگزار می گردد حاصل خوبی در بر داشته باشد. حجت الاسلام سجادی در ادامه افزود صنعت فرش این شهرستان کشوری بوده است و صعنت گسترده و با ارزشی بوده و زمانی اقتصاد اصلی این منطقه بوده است که این صنعت متأسفانه بر اثر حوادث روزگار رو به افول نهاده است ، هر چند که کارخانه هایی دایر شده است ولیکن در حدی که بتوان گفت مباحث اقتصادی این شهرستان تأمین شده است نیست. لذا مهاجرت زیاد و به تبع آن افت شدید جمعیت اتفاق افتاده و روستا ها خالی از سکنه گردیده است . امام جمعه نایین خاطر نشان کرد در شهرستان امکان جذب نیروی منطقه وجود ندارد . تقاضامندیم عزیزان دست به دست هم دهند و بحث اشتغال را به طور جد پیگیری نمایند . باید سرمایه گذاری در این شهرستان آزاد شود و هر کس مایل به این کار است فقط بیاید ثبت نام نماید و مابقی کار آن را مسئولین ذیربط انجام دهند و بگویند برایتان فرش قرمز پهن می نماییم و هر خدمتی که بخواهید برایتان انجام می هیم و این میدان و راه باز شود . نماینده ولی فقیه در شهرستان نایین در پایان گفت :ان شاءالله که حضور مسئولین در این شهرستان سبب خیر و برکت گردد و اساس و زیر بنای اقتصادی این شهرستان روان گردد و میدان برای کار ، سرمایه گذاری ، تولید و اشتغال باز گردد . بحث توسعه امامزاده شهرستان که خیلی می تواند در شکوفایی نقش به سزایی ایفا نماید، لازم است در دستور کار قرار گیرد و مسئولین اوقاف نقشه امامزاده آقا علی عباس را در شهرستان نایین پیاده نمایند .

اشتغال مشکل اول کشور است و با ریشه کنی بیکاری در اصل با فساد ، فحشا ، ناامنی و سرقت مبارزه شده است. 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در بخشی از این جلسه  گفت :بیش از 4هزار میلیارد ریال وام اشتغال زایی برای روستاهای استان اصفهان در نظر گرفته شده ولی در نایین و خوروبیابانک طرح هایی که از امتیاز اشتغال پایدار برخوردار و سودآور باشد هر مقدار اعتباری که لازم است، اختصاص می یابد.

سیدابوالفضل رضوی گفت:اشتغال مشکل اول کشور است و با ریشه کنی بیکاری در اصل با فساد ، فحشا ، ناامنی و سرقت مبارزه شده است

وی مسئله اشتغال را علاوه برمسائل اقتصادی دغدغه‌ای سیاسی، ‌اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: بی‌توجهی به دغدغه بیکاری یعنی افزایش تنش‌های امنیتی، اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی .

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان این‌که بیکاری سخت و مشکلاتی بر سر بی خانمانی می آورد اظهار کرد: روزی که در نایین برای ایجاد شغل،سرمایه گذاری صورت گرفت عده اندکی سعی در منحرف کردن مردم و جلوگیری از مسیر اشتغال کردند که باعنایت خدا و همت مردم شرکت توسعه عمران و سپس سایر کارخانه ها راه اندازی شد و این جز با کمک مردم میسر نمی شد.

رضوی سرمایه فکری و اعتماد مردم را به عنوان بزرگترین گام در پیشبرد مسیر سرمایه گذاری دانست و افزود: مردم نایین باید در سرمایه گذاری ها همانند دهه های گذشته پیش قدم شوند چرا که امروز مسیر سرمایه گذاری بسیار آسان و راحت است

این مقام مسئول در ادامه گفت : با توجه به اینکه سهامداران شرکت پویانیستانک که بیش از 200خانوار بودند در طرحی مشترک از محل اعتبارات صندوق کارآفرین امید برای تکمیل طرح های آن شرکت وام 3 درصد مصوب شده است.

وی همچنین افزود: برای اشتغال در روستاهای شهرستان های نایین و خوروبیابانک با کارمزد 6 درصد هیچ محدودیت اعتباری وجود ندارد.

رضوی با اشاره به سنگ اندازی بانک ها در طرح های اشتغال روستایی تصریح کرد : بانکی حق ندارد سند روستایی و ملکی را از متقاضی اشتغال قبول نکند و خلاف قانون عمل کند ، اگر بانکی در سطح استان اصفهان اعلام کند که سند روستایی یا ملکی یا مسکونی قبول نیست نشان از ضعف ما و قوه مقننه است که بایستی مسئولان استان مشکلات در این زمینه را به ما گزارش یا خودشان برخورد کنند.

وی سند روستایی ، سند ملک یا خانه روستایی ، سفته ، مشخص نمودن محل اجرای طرح را وثیقه ای برای دریافت وام اشتغال روستایی دانست.

دکتر رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سقف اعتبارات و تسهیلات افزود : متقاضیان می توانند تا سقف 150 میلیارد ریال وام درخواست کنند که 60 میلیارد ریال آن در اختیارات استان و از این مقدار به بالا در اختیار کمیته ملی است که وزیر کار ، معاون توسعه روستایی ، سازمان برنامه بودجه آن را تصویب می کنند.

رضوی افزود : برای وام‌های اشتغال روستایی تولیدی تا سه سال تنفس مشارکت تعیین شده و طی شش سال اقساط تمام طرح‌ها باید پرداخت شود که تا امروز استان اصفهان 3700 میلیارد ریال سهم دارد.

وی همچنین به تخصیص اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان تا سقف 400 میلیارد ریال با کارمزد 8 درصد و شرایط وثیقه آسان اشاره کرد .

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه گفت : مسئولین هر دو شهرستان باید فعالانه مردم را از شرایط وام آگاه و اطلاع رسانی کنند.

وی اظهار کرد : اگر یک روستایی متقاضی وام باشد و سندی هم نداشته باشد شورا ، فرماندار وبخشدار آن طرح را تایید کنند بانک تاییدیه آن را به عنوان وثیقه بپذیرد چرا که سرمایه گذاری باید آزاد باشد وباید منت کسانی را که چه فکری و چه معنوی سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد می کنند کشید.

رضوی در ادامه با اشاره به سهم اعتبار اشتغال روستایی در استان اصفهان گفت : بیش از 4هزار میلیارد ریال برای روستاهای استان اصفهان وام اشتغال زایی در نظر گرفته شده ولی در نایین و خوروبیابانک طرح هایی که از امتیاز اشتغال پایدار برخوردارو سودآور باشد هر مقدار اعتباری که لازم باشد ، اختصاص می یابد.

وی با بیان این‌که حفظ وحدت با حفظ حرمت افراد محقق می‌شود، گفت:‌ رفع دغدغه ایجاد اشتغال پایدار از دیگر اولویت‌های اجرایی کشور است که با مشارکت بخش خصوصی محقق می‌شود.

این مقام مسئول افزود : حل مشکلات مردم فقط از طریق وام نیست چرا که شرایط کسب و کار به ادارات نیز مرتبط است و برای فضای کسب و کار باید فضای نقد را گسترش دهیم.

وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع واینکه فضای نقد باید در اختیار ارباب رجوع باشد گفت : مسئولین ظرفیت خود را افزایش دهند تا مردم ما را انتقاد کنند .

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد :از یک سو بانک ها موظف هستند ظرف ده روز تقاضای سرمایه گذاری را جواب بدهند و از طرفی متقاضیان نیز موظفند ظرف یک ماه وثایق را به بانک دهد.

رضوی در پایان با اشاره به کمبود آب در روستاها و آبیاری نشدن مناسب درختان در فصل تابستان گفت : اگر کسی متقاضی خرید تانکر جهت آب رسانی به روستاها و درختان است برای این مورد اعتباراتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان به فرمانداری وشهرداری ها مراجعه کنند.

ایجاد بندر خشک که می تواند به اقتصاد روستا که امروز منشأ مشکلات روستا غفلت از اقتصاد روستا می باشد کمک کند و این بندرخشک می تواند چندین منطقه روستایی را با هم تبدیل به یک منطقه ویژه اقتصادی روستایی نماید

پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید بهشتی و شهید دکترشمس الدین حسینی نایینی و هفته قوه قضائیه با توجه به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر که می فرماید « که تو را به ترس از خدا فرمان می دهم تا نفس خود را از پیروی آرزوها بازداری و به هنگام سرکشی رامش کنی همانا نفس همواره به بدی فرمان می دهد جز آن که خدا رحمت کند ، مردم در کارهای تو چنان می نگرند که تو در کارهای حاکمان پیش از خود می نگری ، درباره آن می گویند که تو نسبت به زمامداران گذشته می گویی ، نیکوکاران را به نام نیک توان شناخت ، مهربانی با مردم را پوشش دل خود قرار ده و از غرور و خودپسندی بپرهیز زیرا خداوند هر سرکشی را خوار می سازد و بخیل را در مشورت دخالت نده که تو را از نیکوکاری باز می دارد و ترسو از انجام کارها تو را باز می دارد و روحیه تو را سست می کند و حریص ، حرص را با ستم کاری در چشم تو زینت می دهد ، بدان مردم از گروه های گوناگون هستند که اصلاح هر یک جز با دیگری امکان ندارد و هیچ یک از این گروه ها از دیگری بی نیاز نیست » .پوربافرانی در ادامه گفت: نایین و نایینی در هر کجا که باشد برای عمران و آبادانی نایین و منطقه و برای پایداری ارزش های اسلامی تلاش می کنند و امروز محفل ما عناصر برجسته ای دارد و کوچک ترین این جمع بنده هستم و همه شما از بزرگواران ، افتخارآفرینان ، اسلاف و اخلاف و از نایینی های عزیز هستید . مواردی که امیر مومنان حضرت علی « علیه السلام » به مالک اشتر خطاب فرمودند مخصوص یک روز ، یک زمان و یک دوره نیست و آن چه که باید اتفاق بیافتد درسی است که ما از این تاریخ خواهیم گرفت .عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: شناختی که آقایان دکتر رضوی و دکتر طباطبایی از حوزه های انتخابیه دارند نه بنده که 2 سال است خدمتگزار مردم هستم دارم و نه کسانی دیگر . در استانداری و دولت موقعیت ویژه و خاص شهرستان نایین را باید بشناسانیم ، اگر رصد شود پتانسیل اقتصادی و ویژه شهرستان نایین به عنوان یک چهار راه مواصلاتی کشور قطعا قابل تبیین است که استاندار محترم بدانند در یک سوم استان اصفهان باید بندرخشک ایجاد شود و دولت نیز این مسئله را باید بداند و بپذیرد . در شهرستان اصفهان کم تنش نداریم که بیاییم بندرخشک را نیز به اصفهان الحاق نماییم که از تنش های جمعیتی و امنیتی مجددا بهره مند شویم و خواهشمندم این مطلب را به گوش دولت مردان برسانید ولی انصافا استاندار محترم با دستورویژه ای  که برای بررسی این موضوع داده اند قطعا ان شاءالله مسائلی را رقم خواهند زد ولی آقای دکتر رضوی حضرتعالی به عنوان کسی که ما در خدمت شما بودیم و 12 سال خدمتگزار مردم بوده اید توان پیگیری این موضوع را خواهید داشت به گونه ای که ایجاد بندر خشک که می تواند به اقتصاد روستا که امروز منشأ مشکلات روستا غفلت از اقتصاد روستا می باشد، کمک کند و این بندرخشک می تواند چندین منطقه روستایی را با هم تبدیل به یک منطقه ویژه اقتصادی روستایی نماید .این نماینده مجلس ادامه داد در نیستانک خودکفایی و توانمندی روستا را خودتان ایجاد کرده اید اما حمایت از این توانمندی و توسعه این توانمندی امروز یک وام اشتغال روستایی که حضرتعالی و مجلس محترم زحمت کشیدند می طلبد که متاسفانه  همه این زحمات با یک سخن کارشناس بانک تمام می شود و چرا باید به گونه ای باشد که نظام بانکی این قدر مردم را اذیت کند ، یک کارشناس بانک ممکن است به دلیل عدم آگاهی مانع پرداخت وام گردد. باید تمامی مسئولین از حقوق خود آگاه شوند . چرا باید کارخانه هایی که در نایین شما و دیگران زحمت آن ها را کشیده اید برای دریافت سرمایه در گردش پله های متعدد را طی نماید و به دلیل ضعف حوزه بانکی تمامی این مراحل با سستی ، کاستی و نقص انجام شود . پوربافرانی افزود جنابعالی در دوران تصدی نمایندگی در خصوص جاده های روستایی حوزه های انتخابیه زحمات زیادی را متحمل شده اید و امروز بعد از چندین سال به ندرت جاده ای وجود دارد که روستائیان بتوانند به راحتی از آن عبور نمایند و هنگامی که سراغ اعتبار می رویم بحث جمعیت پیش می آید . در حوزه راه های روستایی در دو شهرستان 1500 کیلومتر راه وجود دارد و در سال 96 به این دو شهرستان قیری تعلق نگرفت هر چند که با پیگیری های صورت گرفته در پایان سال 96 و در سال جاری اقداماتی در حال انجام است ولی این اقدامات نیازمند حمایت ویژه است . عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در خصوص مسئله آب نیز اظهار داشت:  در حوزه آب روستایی در شهرستان های نایین و خور و بیابانک اتفاقات خوبی در حال وقوع است که واقعا نیازمند حمایت ویژه برای تکمیل این پروژه ها می باشد به گونه ای  که در سال 96 در حدود12 میلیارد تومان بودجه در این زمینه اختصاص یافت که در سال 97 اقدامات آن در حال انجام است ولی چون مسیر طولانی است بودجه خیلی ناچیز است و به هر حال نیازمند حمایت ویژه است . در دو شهرستان بیش از 700 رشته قنات وجود دارد که اکثرا این قنوات به دلایلی از جمله خشکسالی و نبود اعتبار کافی برای لای روبی با وضعیت نا مناسبی روبرو است .در حال حاضر درختان موجود در باغات روستاها با اشک چشم کشاورز شاید برگ سبز درختی بر این درخت استوار است . نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در حوزه گاز نیز خاطر نشان کرد :در حوزه گاز رسانی تقدیر و تشکر می کنم از آقایان دکتر زنگنه و مهندس آستانه و شما هم زحمات زیادی را در این خصوص در شهرستان کشیده اید و علی رغم زحماتی که کشیده شده است 28 روستای شهرستان نایین فاقد گاز هستند و درست است که از نظر تعداد سکنه کم جمعیت می باشنداما میزان اعتباری که نیاز است بیشتر از آن چیزی است دولت برآورد نموده است و علی رغم تلاش هایی که صورت گرفت باز نیاز به حمایت ویژه حضرتعالی دارد. وی همچنین در خصوص خسارات سیل در شهرستان  گفت این که یک ذخیره مناسب از آب که پشت سیل بند ها جمع گردیده بود را  از دست دادیم به جهت این بود که زیرساخت لازم به درستی در شهرستان تعبیه نشده بود ولی انصافا پیگیری هایی انجام شد و مهندس آقایی در این زمینه نیز قول مساعد داده اند و ان شاءالله در این حوزه نیز حتما اتفاق خوبی رقم خواهد خورد . روستاها و بعضا مناطق محروم ( انارک ، چوپانان ، خور ، جندق و فرخی ) نیازمند حمایت ویژه هستند و نیاز داریم در راستای حمایت توسعه ای مناطق محروم یک کانون تفکر شکل گیرد .رییس فراکسیون توسعه مناطق روستایی افزود در استان اصفهان 310 روستا با تانکر آب رسانی می گردد که دو سوم این روستاها در حوزه انتخابیه نایین و خور و بیابانک قرار دارد به هر حال قطعنا حمایت حضرتعالی در این زمینه ها راهگشا خواهد بود و مردم دو شهرستان هم کم توقع هستند و هم پر توقع از جهت این که می خواهند نظام پا برجا باشد و منویات مقام معظم رهبری در سراسر کشور خودنمایی کند و دوست دارند وقتی به روستا و منطقه ای رفتند بگویند اینجا افتخار نظام است ، این شاهرگ نظام است و این شریان حیاتی اقتصاد کشور است . قطعا حضرتعالی بر موضوعات اشراف دارید و بنده هم آمادگی دارم در حوزه قوانین و لوایحی که شما در حوزه روستایی به مجلس ارائه دهید قطعا تمام قد به عنوان خدمتگزار مردم در خدمت شما هستم که ان شاءالله بتوانم قدمی در مجلس شورای اسلامی ، برای نظام و مردم بر دارم اما شرط همه موارد این است که ان شاءالله این جلسه خروجی داشته باشد و درحد تعارفات نباشد که قطعا با عنایت و درایتی که حضرتعالی دارید و با پیگیری و حمایتی که آقای دکتر طباطبایی در استان خواهند داشت و با عنایت ویژه که انصافا جناب آقای مهندس مقدس زاده داشته اند و ظرفیت و پتانسیلی که در حوزه فرمانداران محترم می باشد و کلیه زحمات نیازمند توان مضاعف در حوزه انتخابیه نایین و خور و بیابانک دارد چون نایین و نایینی ، خور و بیابانک و خور و بیابانکی جز به استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ ارزش های نظام و پاسداری از خون شهدای عزیز نمی اندیشد .

عمده وقت کارگزاران و استاندار محترم به مدیریت بحث آب در استان می گذرد

دکتر سید حمید رضا طباطبایی نایینی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در در قسمتی از این جلسه عنوان نمود : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حساس ترین موقعیت را الان در وضعیت سیاسی و بین المللی شاهد هستیم .خروج عنصر مزاحم ( آمریکا ) از برجام مسائلی را رقم زد که اقتصاد کشور را با عوامل روانی متعدد و تهدید های نگران کننده روبرو کرده است و همه باید با همدلی و وحدت کلمه خود را آماده نمائیم برای ماه های آینده که احتمالا این فشارها و تنش ها به کشور دو چندان گردد ، لذا استدعای من از همه کارگزاران،  خدمت صادقانه با تسهیل امور برای مردم است و همدلی بین تمامی عناصر فعال و مردم عزیز در صحنه کشور . دکتر طباطبایی نایینی در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالی خاطر نشان کرد فلات مرکزی ایران که اصفهان شامل قسمتی از آن است در یک تنش آبی بسیار سنگین قرار گرفته است و معدل بارش در سال آبی که در آن قرار داریم کمتر از نصف معدل بارش در متوسط است و نسبت به سال آبی قبلی و در مرکز استان با کاهش بسیار شدید نزولات جوی مواجه بودیم واکنون منابع سد حدود 300 میلیون متر مکعب است که اگر به درستی مصرف شود امسال فقط کفاف آب شرب مردم استان و استان های مهمان را خواهد داشت و لذا عمده وقت کارگزاران و استاندار محترم به مدیریت بحث آب در استان می گذرد البته نه این که غافل از بحث اشتغال و مشکلات دیگر باشند . معاون سیاسی ،امنیتی استانداری اصفهان در پایان افزود : امسال وضعیت آب به قدری با اهمیت است که اکثر اوقات صرف آب شرب مردم شده است و لذا عزیزانی که در شهرستان نایین ساکن هستند یقینا می دانند به مراتب وضعیت آب شهرستان نایین بهتر از وضعیت آب شهرستان اصفهان می باشد .

وام هایی از 100 میلیون تا 2 میلیارد برای طرح های اشتغال زایی در روستاها پیشبینی شده است

سعید انصاری مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود . انصاری در این جلسه عنوان نمود  برای این که بتوانیم برای روستاها برنامه ریزی داشته باشیم در ابتدا می بایست یک هدف واحد داشته باشیم که آن هدف توسعه همه جانبه روستاها می باشد و پس از آن در راستای هدف می بایست برنامه ریزی داشته باشیم که نیاز برنامه ریزی آگاهی کافی و شناخت مشکلات می باشد و فرم کاملی را تهیه نموده ایم و به فرمانداران ارسال شده است که تمامی مشکلات خود را در فرم های مذکور مطرح نمایند . وی افزود قطعا روستاها علاوه بر مشکلات ، پتانسیل هایی را نیز دارا می باشند که در این زمینه سامانه جامعی طراحی شده است که یک بُعد آن ؛ بعد نظارتی بر مسائل مالی و فنی می باشد که در این زمینه به راحتی می توان رصد نمود که کدام روستاها چه میزان از اعتبار خود را هزینه نموده اند و چه میزان از اعتبارات باقی مانده است اما متأسفانه بعضی از روستاها اعتبارات خود را به سال بعد منتقل می کنند که من بعد به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اعلام خواهد شد قطعا چنین روستاهایی نیاز به اعتبارتی نداشته اند که اعتبارات آن ها در حسابشان باقی مانده است .مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری اظهار داشت: در زمینه فنی نیز می توان رصد نمود که چه میزان پروانه به روستاها تعلق می گیرد و در بعد احصاء مشکلات سعی و تلاش بر این است که اعتبارت ملی و استانی و اعتباراتی که سالانه به حساب دهیاری واریز می گردد تمامی موارد بر روی مشکلات متمرکز گردد چون بعضا مشاهده می شود بعضی از مشکلات 10 سال است که در روستاها باقی مانده است و این تعیین کننده آن است که مشکلات بر روی اعتبارات متمرکز نگردیده است ، بنابراین طی نامه ای به بخشداران اعلام شده است که با دهیاران و شوراها جلسه ای در این زمینه تشکیل دهند و مشکلات را اولویت بندی نمایند که این اولویت بندی از 1 تا 10 می باشد و توسط آن سامانه پیشرفت های پروژه های عمرانی درصد گذاری خواهد شد بدین معنی که با توجه به اعتبارات موجود دستگاه های اجرایی ، تملک دارایی در شورای برنامه ریزی و فرمانداران و اعتباراتی که نیز سالانه به حساب دهیاری منعکس می گردد در ابتدای سال در بودجه نویسی حتما دقت خواهیم نمود اعتبارت بر روی مشکلات متمرکز شود که همانند سابق نباشد و علی رغم اعتبارات مشکلی 10 سال باقی بماند .انصاری ادامه داد: در رابطه با پتانسیل های روستا ها در زمینه اشتغال زایی ، وام های روستایی چه از طریق صندوق توسعه ملی و چه از طریق بانک های سینا و پارسیان پتانسیل ها را در آن جا استفاده خواهیم کرد بدین صورت که هر طرحی که اعلام می شود با توجه به پتانسیل بخش و پتانسیل منطقه باشد که علاوه بر آن سامانه کارا وامی برای دهیاری از طریق سازمان مربوطه پیش بینی شده است که از 100 میلیون تا 2 میلیارد می باشد که دهیاران طرح را منعکس می نمایند و  گروهی از مشاوران طرح را بررسی نمایند تا طرح درآمدزای پایدار را در روستاها برای همیشه داشته باشند . وی گفت :خوشحالیم که استانداری پا به عرصه استان گذاشته است که مرد برنامه ریزی و عمل می باشد و در این مدت که سمت به ایشان واگذار گردیده است برنامه ریزی های بسیار زیادی انجام داده اند و در راستای وام های اشتغال زایی چندین جلسه را با بانک های عامل گذاشته اند و آن ها را موظف نموده اند اعتبارات این تسهیلات حتما در استان جذب گردد و زمینه های خوبی به همراه اعتبارات کافی در استان فراهم شده است که نیازمند یک همت بلند از مردم و دهیاران و اعضای شورا می باشد تا شاهد طرح های اشتغال زایی خوبی در استان باشیم.

تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیریم که حداقل وضعیت موجود را با شرایط فعلی حفظ نماییم و بتوانیم زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی را فراهم نمائیم

محمود جمالی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم ویژه خدمت مهمانان گرامی و مهمان کشوری جناب آقای دکتر سید ابوالفضل رضوی و همچنین عرض ادب و احترام خدمت معاونین محترم استانداری جناب آقای دکتر سید حمید رضا طباطبایی نایینی و جناب آقای مهندس مقدس زاده و تقدیر و تشکر از همراهی و خیرمقدم ویژه از تشریف فرمایی نماینده محترم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی جناب آقای عباسعلی پوربافرانی در جلسه شورای اداری و همچنین کلیه مدیران کل اعم از مدیران کل امنیتی استانداری اصفهان ، مدیران کل روستایی ، مدیر کل محترم راه و شهرسازی جناب آقای مهندس غلامی ، اعضای شورای تأمین و تقدیر و تشکر از کلیه همکاران خوب خودم ؛ اعضای شورای محترم اداری ، اصناف محترم اعم از صنعت گر و بازاری گفت: تقدیر و تشکر ویژه از مردم محترم که ما را یاری نمودند و به ما درس آموختند که اگر خدمت کردیم حتما مورد تقدیر و تشکر مردم قرار خواهیم گرفت و این یادآور ابتدای انقلاب می باشد . همه بزرگان و همه خدمتگزاران در نظام پشتوانه عظیمشان به دلیل خدمت ویژه شان همین همراهی ملت شریف ایران بود . خدا را شاکر هستیم که نمونه بارز آن سردار سازندگی مرحوم حضرت آیت الله رفسنجانی بودند .جمالی ادامه داد آقای رضوی حضور ارزشمندتان یادآور خدمات صادقانه شما و درآمد های پایدار برای شهرستانی است که توسط مدیریت و توانمندی شما بزرگوار طی بالای یک دهه خدمت در شهرستان نایین رقم خورده است و اسباب این افتخار را از زبان کوچک و بزرگ شهرستان شاهد بوده ایم . هر زمانی که شهروندان و ما خدمتگزاران در مقابل دبیرستان گل های باغ مصطفی قرار می گیریم یاد خدمات شما می افتیم و خدمات شما را با وجود این که اتفاق ناگواری برای شما رخ داد با توان مضاعف خدمات خود را صد چندان برای شهرستان رقم زدید . فرماندار شهرستان نایین افزود: همچنین درود بی پایان خدمت کلیه مردم شریف شهرستان نایین که با حضور خود ما را سرافراز نمودید و امروز اسباب افتخار شهرستان بودید و همت نمودید شورای اداری شهرستان را به دلیل تشکر و قدردانی از خدمتگزاری قابل ، خدمتگزاری که در سراسر کشور به عنوان مدیری ارزشمند مورد وثوق قرار گرفته است و تمامی دولت مردان رده بالای نظام ایشان را ارج می نهند و شما مردم هم ایشان و هم ما را شرمنده محبت های خویش نمودید و هم شورای اداری را سرافراز نمودید و ان شاءالله جناب آقای دکتر رضوی اسباب خیر و برکت و یادگاری ماندگار باشد و ادامه دهنده راهی باشند برای درآمدها و سرمایه های پایداری که برای شهرستان نایین از دوران نمایندگی ایشان باقی مانده است . تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیریم که حداقل وضعیت موجود را با همه این شرایط حفظ نماییم و این را بدانید بنده به عنوان خدمتگزار و نماینده ساعی شهرستان جناب آقای پوربافرانی به عنوان نماینده خدوم و زحمتکش و شریف شهرستان با همه شرایطی که در مجامع بین المللی و کشور من جمله تحریم ها ، وضعیت استان ، مباحث آب ، وضعیت اشتغال وجود دارد و مردم از این مسائل آگاهی دارند و باور دارند شرایط بسیار سختی در پیش است بتوانیم زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی را فراهم نمائیم .همچنین در این جلسه که شاهد حضور نمایندگان اسبق ،سابق و فعلی می باشیم  از حضور آقای دکتر طباطبایی که با اوج ادبیات خاص و اخلاق مداری که با همه تلاش های بی وقفه و شبانه روزی برای مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک منشا خدمات بوده اند همچنین دوره آقای پوربافرانی از نظر شرایط مالی بسیار سخت است و ان شاءالله همه با وحدت و هم زبانی بتوانیم در راستای اشتغال و افزایش رضایتمندی همشهریان گام هایی برداریم . مباحث بنیاد مسکن ، راه های روستایی که شهرستان از نظر وسعت و پراکندگی روستایی بی نهایت با مشکلات بسیار عدیده ای اعم از خدمات رسانی، مباحث امنیتی ، انتظامی ، خدمات عمرانی ، مسائل فرهنگی را دارا می باشد و انتظار می رود با درایت و توانمندی های شما بزگوار ما را قابل بدانید و ان شاءالله یادگاری بسیار خوبی را از دستان مبارک شما دریافت کنیم . مباحث آب و فاضلاب روستایی ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، جهاد کشاورزی ، صعنت ، معدن و تجارت نیز نیازمند حمایت های ویژه می باشند. فرماندار شهرستان نایین خاطر نشان کرد اگر دو پتانسیل در این شهرستان را بتوانیم ادعا کنیم بحث معادن و گردشگری می باشد که انتظار می رود با درایت و توانمندی ها مسئولین شهرستانی ، استانی و کشوری این دو مقوله را با حداکثر بهره مندی برای شهرستان داشته باشیم . همچنین در مباحث مربوط به گازرسانی تشکر ویژه داریم از نماینده محترم که موضوع گاز رسانی روستا ها و مرغداری ها را به شدت پیگیری می کنند و ان شاءالله تا پایان سال جاری در بحث  گازرسانی به این مناطق و بخش انارک و شهرستان خور و بیابانک با تلاش مستمر ایشان و لطف حضرتعالی به نتیجه موثر برسیم . اداره اوقاف و همه روستاهایی که به نحوی با اوقاف شریک هستند یعنی هر روستایی اگر 72 حبه باشد هر یک حبه آن درگیر مباحث اوقافی است که بدین معنی است که کل روستا درگیر این مباحث است و ان شاءالله رئیس محترم اوقاف پیگیر موضوع باشند و نامه ای به شما تحویل خواهند داد و به همت شما و به یاری نماینده محترم این مقوله را حل و فصل نمائیم . لازم به ذکر است در بخشی از جلسه رییس شورای اسلامی بخش مرکزی و نماینده دهیاری های بخش مرکزی شهرستان نایین به بیان مسایل و مشکلات در حوزه روستاها و دهیاری ها پرداختند.

 

 

 
 
109
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal